Instagram Gönderilerinizin Beğeni Sayısı Nasıl Artar?

Instagram Gönderilerinizin Beğeni Sayısı Nasıl Artar?

Instagram gönderilerinizin beğeni sayısı artırmanın yolları günümüz Instagram kullanıcılarının fazlasıyla merak ettikleri konulardan biridir. Bunun nedeni ise Instagram’da fazla beğeni almak, en çok tıklana ve de en çok etkileşim alan bir hesap olunduğu anlamına gelmesidir. Bu da popülerlik anlamına gelerek ciddi bir takipçi sayısına ulaşıldığını ifade etmektedir. 

Takipçi sayısının fazla olması, daha fazla beğeni, daha fazla yorum ve de etkileşim anlamına gelecektir. Bilindiği üzere, sosyal medyada takipçi sayısı belli oranda olan kullanıcılar çok daha fazla ön planda yer almaktadırlar. Bu da bir nevi ticari kazanç anlamına da gelmektedir. Markalar, fenomenler ile anlaşarak reklam yaptırırken, fenomenler de bundan gelir elde etmektedirler. Peki, paylaşımlarınızdaki beğeni sayısı nasıl artırılır ve nasıl dikkat çekilir?

İnstagram Gönderilerinizde Beğeni Arttırma Yolları

Instagram gönderilerinizin beğeni sayısı artırmanın yollarına daha detaylı bakacak olursak:

  • Hashtag kullanımı
  • Özgün ve kaliteli içerik paylaşımı
  • Gönderi altında açıklama bulunması
  • Keşfet kısmında yer almaya çalışmak
  • Hesapları bağlamak gibi yol ve yöntemler bulunmaktadır. 

Hashtag Kullanımı

Hashtag kullanımı, Instagram gönderilerinizin beğeni sayısı artırmanın en pratik yollarından biridir. Bu nedenle kesinlikle video ve de fotoğraflar altında hashtag kullanımı yapılmalıdır. Doğru anahtar kelimelerin bulunması ile etiket kullanarak gönderi paylaşımları yapabilirsiniz. Doğru hashtag kullanımı çok daha fazla kişinin ilgisini çekmenizi sağlayacaktır. Çok daha kolay popülerleşebilir ve de birçok kişiye ulaşabilirsiniz. Ancak hashtag kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise ilgili hashtagların kullanılmasıdır. Alakasız etiketlerin kullanımı yanlış yönlendirme gibi algılanacağı için takipçileri mutsuz edecektir. 

Özgün ve Kaliteli İçerik Paylaşmak

Instagram gönderilerinizin beğeni sayısı artırmanın bir diğer yolu ise özgün ve de kaliteli içerikler paylaşmak olacaktır. Kullanıcıların merakını uyandıracak ve de ilgisini çekecek paylaşımlar yapmak, kaliteli içerikler paylaşmak birçok insanın beğenisini kazanmanızı sağlayacaktır. İyi bir açı ile çekilmiş bir fotoğraf, oldukça beğeni kazanmanızı sağlayacaktır. 

Gönderi Altında Açıklama Bulundurmak

Fotoğraf, video gibi görsellerin altında açıklamada bulunmak, insanların ilgisini çekmenize yardımcı olacaktır. Lokasyon bildirimi de bunlar arasında yer almaktadır. Uygun açıklamalar yazmak, hisleri anlatmak beğeni sayısının artmasını sağlayacaktır. 

İnstagram Keşfet Kısmında Yer Almaya Çalışmak

Instagram gönderilerinizin beğeni sayısı artırmanın yolları arasında bulunan keşfet kısmında yer almak beğeni sayısının artmasını sağlayan diğer önemli etkenlerden biridir. Keşfet kısmına düşmek, beğeni ve takipçi sayısını artırmada en önemli etkendir. Ancak iki detay bu özelliği harekete geçirmektedir. Bunlardan ilki hızlı bir şekilde etkileşim almak olacaktır. Bu da popülerliği etkileyen en önemli unsurdur. Diğeri ise yorum sayısının çok daha hızlı olmasını sağlamasıdır. Bu sayede yüksek bir etkileşim alabilirsiniz.  Keşfete düşmek sadece beğeni ve yorum sayısını değil, aynı zamanda takipçi sayınızı da yükseltmenizi sağlamaktadır. Belirli kampanyalar yaparak da takipçi sayışınızı artırabilir, beğeni ve yorum isteyerek de bu oranı yükseltebilirsiniz. 


Hesapları Bağlamak

Instagram dışında kullandığınız diğer sosyal medya ağlarını, blogları bağlamak da takipçi sayısının artmasını sağlayacaktır. En pratik yollardan biri olan hesapları bağlamak ile çok daha yüksek seviyede takipçi, beğeni ve de yorum elde edebilirsiniz. Çok daha fazla geniş kitleye sahip olmak çok daha fazla dikkat çekmenizi sağlayacaktır. 

Instagram üzerinden beğeni artırma yollarını kısaca yukarıdaki gibi sıralamış olduk. Bunları adım adım uygulamanız durumunda hedefinize kısa sürede ulaşabilirsiniz. Son olarak Instagram’a gelen yeni özellikleri uygulamak ve takip etmek de bu alanda geri kalmamanızı sağlayacak ve bunları uygulamanız çok daha hızlı bir şekilde geniş kitlelere sahip olmanızı, beğeni almanızı sağlayacaktır.