Instagram Gönderilerinizin Beğeni Sayısı Nasıl Artar?

Instagram Gönderilerinizin Beğeni Sayısı Nasıl Artar?

Instagram gönderilerinizin beğeni sayısı artırmanın yolları günümüz Instagram kullanıcılarının fazlasıyla merak ettikleri konulardan biridir. Bunun nedeni ise Instagram’da fazla beğeni almak, en çok tıklana ve de en çok etkileşim alan bir hesap olunduğu anlamına gelmesidir. Bu da popülerlik anlamına gelerek ciddi bir takipçi sayısına ulaşıldığını ifade etmektedir. 

Takipçi sayısının fazla olması, daha fazla beğeni, daha fazla yorum ve de etkileşim anlamına gelecektir. Bilindiği üzere, sosyal medyada takipçi sayısı belli oranda olan kullanıcılar çok daha fazla ön planda yer almaktadırlar. Bu da bir nevi ticari kazanç anlamına da gelmektedir. Markalar, fenomenler ile anlaşarak reklam yaptırırken, fenomenler de bundan gelir elde etmektedirler. Peki, paylaşımlarınızdaki beğeni sayısı nasıl artırılır ve nasıl dikkat çekilir?

İnstagram Gönderilerinizde Beğeni Arttırma Yolları

Instagram gönderilerinizin beğeni sayısı artırmanın yollarına daha detaylı bakacak olursak:

  • Hashtag kullanımı
  • Özgün ve kaliteli içerik paylaşımı
  • Gönderi altında açıklama bulunması
  • Keşfet kısmında yer almaya çalışmak
  • Hesapları bağlamak gibi yol ve yöntemler bulunmaktadır. 

Hashtag Kullanımı

Hashtag kullanımı, Instagram gönderilerinizin beğeni sayısı artırmanın en pratik yollarından biridir. Bu nedenle kesinlikle video ve de fotoğraflar altında hashtag kullanımı yapılmalıdır. Doğru anahtar kelimelerin bulunması ile etiket kullanarak gönderi paylaşımları yapabilirsiniz. Doğru hashtag kullanımı çok daha fazla kişinin ilgisini çekmenizi sağlayacaktır. Çok daha kolay popülerleşebilir ve de birçok kişiye ulaşabilirsiniz. Ancak hashtag kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise ilgili hashtagların kullanılmasıdır. Alakasız etiketlerin kullanımı yanlış yönlendirme gibi algılanacağı için takipçileri mutsuz edecektir. 

Özgün ve Kaliteli İçerik Paylaşmak

Instagram gönderilerinizin beğeni sayısı artırmanın bir diğer yolu ise özgün ve de kaliteli içerikler paylaşmak olacaktır. Kullanıcıların merakını uyandıracak ve de ilgisini çekecek paylaşımlar yapmak, kaliteli içerikler paylaşmak birçok insanın beğenisini kazanmanızı sağlayacaktır. İyi bir açı ile çekilmiş bir fotoğraf, oldukça beğeni kazanmanızı sağlayacaktır. 

Gönderi Altında Açıklama Bulundurmak

Fotoğraf, video gibi görsellerin altında açıklamada bulunmak, insanların ilgisini çekmenize yardımcı olacaktır. Lokasyon bildirimi de bunlar arasında yer almaktadır. Uygun açıklamalar yazmak, hisleri anlatmak beğeni sayısının artmasını sağlayacaktır. 

İnstagram Keşfet Kısmında Yer Almaya Çalışmak

Instagram gönderilerinizin beğeni sayısı artırmanın yolları arasında bulunan keşfet kısmında yer almak beğeni sayısının artmasını sağlayan diğer önemli etkenlerden biridir. Keşfet kısmına düşmek, beğeni ve takipçi sayısını artırmada en önemli etkendir. Ancak iki detay bu özelliği harekete geçirmektedir. Bunlardan ilki hızlı bir şekilde etkileşim almak olacaktır. Bu da popülerliği etkileyen en önemli unsurdur. Diğeri ise yorum sayısının çok daha hızlı olmasını sağlamasıdır. Bu sayede yüksek bir etkileşim alabilirsiniz.  Keşfete düşmek sadece beğeni ve yorum sayısını değil, aynı zamanda takipçi sayınızı da yükseltmenizi sağlamaktadır. Belirli kampanyalar yaparak da takipçi sayışınızı artırabilir, beğeni ve yorum isteyerek de bu oranı yükseltebilirsiniz. 


Hesapları Bağlamak

Instagram dışında kullandığınız diğer sosyal medya ağlarını, blogları bağlamak da takipçi sayısının artmasını sağlayacaktır. En pratik yollardan biri olan hesapları bağlamak ile çok daha yüksek seviyede takipçi, beğeni ve de yorum elde edebilirsiniz. Çok daha fazla geniş kitleye sahip olmak çok daha fazla dikkat çekmenizi sağlayacaktır. 

Instagram üzerinden beğeni artırma yollarını kısaca yukarıdaki gibi sıralamış olduk. Bunları adım adım uygulamanız durumunda hedefinize kısa sürede ulaşabilirsiniz. Son olarak Instagram’a gelen yeni özellikleri uygulamak ve takip etmek de bu alanda geri kalmamanızı sağlayacak ve bunları uygulamanız çok daha hızlı bir şekilde geniş kitlelere sahip olmanızı, beğeni almanızı sağlayacaktır.


Daha fazla oku

Hedef Kitleye Nasıl Ulaşabilirim ?

Aradığınız Müşteri Kitlesi Hangi Sosyal Medya Sitesinde?

Aradığınız müşteri kitlenizin hangi sosyal medya sitesinde olduğunu belirlemeden önce sosyal medya hedef kitlenizin belirlenmesi gerekmektedir. Bunun için öncelikle kitleniz ile hangi dili kullanacağınızı ve kitlenizi hangi içerikler ile etkileşime sokacağınızı belirlemeniz oldukça faydalı olacaktır. 

Hedef kitlenizi ayrıntılı olarak bilmeniz, ürününüz ile karşılaşmalarına yardımcı olacaktır. Bu sayede ürününüzün etkin bir şekilde pazarlanmasını, marka bilinirliğinin artmasını sağlayabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle mevcut olan müşteri kitlenizin detaylarına bakmanız gerekmektedir. Hangi işler ile uğraşıyorlar, yaşları kaç, gelir düzeyleri nasıl, hangi sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanıyor gibi sorulara cevap verebilmeniz sosyal medya platformlarında hedef kitlenizi belirlemenize yardımcı olacaktır. 

Ayrıca birden fazla çeşitte ürünleriniz var ise, farklı profil tipleri de ilgi alanınıza girecektir. Bu da pek çok sosyal medya platformunda yer almanıza ve hedef kitlenize göre bir dil oluşturmanıza neden olacaktır. Aradığınız müşteri kitlenizin hangi sosyal medya sitesinde olduğunu nasıl öğrenebilirsiniz?

Anketler ile Hedef Kitlenizi Tanıyın

Anketler yaparak hedef kitlenizin en çok hangi sosyal medya hesabını kullandığını öğrenebilirsiniz. Anket içeriklerinde hangi sosyal medya hesaplarını sevdiklerini/kullandıklarını, ne tip içeriklerden hoşlandıklarını, hangi sosyal medya hesaplarını takip ettiklerini öğrenebilirsiniz.

Kitleniz ile ilgili bu bilgileri öğrendikten sonra aradığınız müşteri kitlenizin hangi sosyal medya sitesinde olduğunu çok daha kolay tanımlayabilirsiniz. Örneğin, son yıllarda eski nesillerin Facebook kullanımını artırdığını bilmek, yaş grubuna göre ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi tanıtmak adına son derece faydalı bir bilgi olacaktır. Bir başka örnek ise Twitter kullanımının gençler arasında çok daha fazla olmasıdır. Genç nesillere hitap etmesi ürün ve hizmetlerin alanı açısından son derece önemlidir. Instagram’ın da her kesimden, yaştan insana hitap etmesi ve onlar tarafından kullanılıyor olması pek çok marka için büyük bir avantajdır. Böylece hedef kitlenize çok daha kısa sürede ve hızlıca ulaşabilirsiniz.

Hedef Kitlenizi Tanımak Sosyal Medya Sitenizi Seçmeyi Sağlar

Aradığınız müşteri kitlenizin hangi sosyal medya sitesinde olduğunu belirlemek için hedef kitlenizi öğrenmeniz gerektiğinden bahsetmiştik. Kitlenizin nerede olduğunu bulmak, odaklanmanız gereken sosyal medya platformunu bulmanıza yardımcı olacaktır. 

Buna göre içeriklerinizi düzenlemeli, planlı bir şekilde paylaşım yapmalı ve gerekli ise birden çok sosyal medya hesabını eş zamanlı olarak yönetmelisiniz. İçeriklerinizin hangi platformda etkin olduğunu belirlemek, buna göre düzenlemeler yapmak, gerekli olduğu takdirde platformlara göre içerikleri ayarlamak son derece doğru bir adım olacaktır. 

Başarılı Bir Şekilde Sosyal Medya Hesabı Yönetmek

Aradığınız müşteri kitlenizin hangi sosyal medya sitesinde daha aktif olduğunu belirlemek, başarılı pazarlama kampanyaları ve stratejileri oluşturmada önemli bir adım olacaktır.

Ek olarak doğru sosyal medya sitelerine odaklanmış olmak marka bilinirliğini artırırken, çok daha fazla kişiye ulaşmayı ve ticari kazancı da beraberinde getirecektir. 

İçerik planlarınızı ayarlamanız, ürün tanıtımı yapmanız, pazarlama stratejileri geliştirmeniz iyi bir sosyal medya yönetiminde olmazsa olmaz kurallardandır. Bu nedenle gerekli çalışmaları ve de araştırmaları yapmak bu yönde ilerlemenizi hızlandıracaktır. 

Organik olarak geniş kitlelere ve takipçi sayısına ulaşan hesaplar, düzenli bir şekilde fotoğraf, hikaye, video vb. paylaşımları yapmaya devam ederek hem takipçilerinin devamlı olmasını hem de yeni müşterilerin dikkatini çekmeyi başarmasını sağlar. Bu nedenle etkileşimin iyi tutulması ve sistemli bir şekilde paylaşımlara devam edilmesi son derece önemlidir. Ek olarak viral olacak paylaşımları geliştirmek de çok daha fazla kişinin markanızı/hesabınızı fark etmesini sağlayacaktır. Bu nedenle yaratıcı çalışmalara ağırlık verilmesi tavsiye edilmektedir.

Daha fazla oku

Sosyal Medya Hesabınızı SMM Panelle Güçlendirin!

Sosyal Medya Hesabınızı SMM Panelle Güçlendirin!

Sosyal medya bayilik paneli olarak hizmet veren ve pek çok insanın farklı sosyal medya hesapları üzerinde yükselişe geçmesine olanak tanıyan SMM Panel, hizmet kalitesi ile ön planda bulunan bir internet sitesidir. Sitenin bütün hizmetleri, şahıs ya da markaların herkes tarafından tanınmasını olanaklı kılmaktadır. Bu bağlamda verilen hizmetlerin tamamı oldukça mühimdir.

Site tarafından sunulan hizmetlerin yelpazesi oldukça geniş olmakta, pek çok insan istediği hizmeti site üzerinden bulabilmektedir. Bu bağlamda SMM Panel’in birçok insan tarafından bilinen ve hizmetlerinden faydalanılan bir site olduğunu ifade etmek gerekmektedir.


Daha fazla oku

Instagram Takipçi Beğeni ve İzlenme Satın Al

Instagram pek çok insan tarafından kullanılmakta olan sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Pek çok insan, instagram üzerinde hesap açmakta olup bu alanda aktif bir şekilde bulunmaktadır. Bu nedenle instagram takipçileri konusunun çok önemli olduğunu ifade etmek gerekir. Bunun yanı sıra instagram üzerinde hikaye paylaşımında, hikayenin izlenmesi de gönderinin ön plana çıkmasını olanaklı hale getirmektedir. Bu bağlamda özellikle beğeni ve izlenme oranları, birçok instagram kullanıcısı tarafından merak ile takip edilmektedir. Takipçi sayılarını arttırmak isteyen kişiler, takipçi satın alabilmekte olup bu sayede kısa sürede takipçilerde artış yaşanmaktadır.

Bu bağlamda takipçi, beğeni ve izlenme satın alma ile ilgili verilen hizmetlerin profesyonel seviyede olması gerekmekte olup bu konunun mühim bir konumda yer aldığını ifade etmek gerekmektedir. Peki ama instagram takipçi nedir? Instagram takipçi beğenisi ve izlenme ile ilgili bilinmesi gerekenler nelerdir?


Daha fazla oku

Facebook Sayfa Beğenisi Satın Al

Bilindiği üzere facebook, oldukça eski bir sosyal medya platformudur. Birçok insan, bu platform üzerinde hesap açmakta olup facebookun avantajlarından yararlanmaktadır. Pek çok özelliğe sahip olan facebookun birçok insan tarafından kullanıldığını ifade etmek gerekmektedir.

Facebook’ta açılan bireysel hesaplar üzerinden gönderi paylaşılabildiği gibi çeşitli sayfalar üzerinden de gönderi paylaşımı yapılabilmektedir. Birçok insan ya da şirket, facebookun gücünden yararlanmak adına hesap açmakta olup bu hesaplar üzerinden milyonlarca takipçiye hitap edebilmektedir. Sayfaların ön plana çıkabilmesi için pek çok takipçilerinin olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra bu takipçilerin gönderilere yorum yazması ya da gönderileri beğenmesi de oldukça önemlidir. Bu nedenle birçok insan facebook sayfa takipçi satın al ile birlikte satın almakta ve sayfalarının pek çok insan tarafından takip edilebilmesini olanaklı hale getirmektedir.


Daha fazla oku

Tiktok Takipçi ve Beğeni Satın Al

Son dönemlerde özellikle gençler tarafında kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan tiktok, pek çok özelliğe sahip olmakta, bu özellikler ile birlikte ön plana çıkmaktadır. Kullanıcıların video oluşturma ve paylaşmasına izin veren, bunun yanı sıra canlı yayın yapılabilmesini olanaklı hale getiren tiktok, bu nedenle birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Farklı videolar çekerek binlerce insan tarafından videoların izlenmesini isteyen kullanıcılar, bu konuda çeşitli çalışmalar yapmakta ve takipçi sayılarını arttırmak istemektedir.


Daha fazla oku

Twitter Takipçi Favori Satın Al

Pek çok sosyal medya platformunun ön plana çıktığı günümüz dünyası, insanların ön plana çıkmak için çeşitli hususlara önem göstermesini zorunlu kılmaktadır. Bilindiği üzere son zamanlarda ön plana çıkan bazı sosyal medya platformları bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi olan twitter, gündemden haberdar olmak isteyen insanların içerisinde yer aldığı uygulamalardan bir tanesidir. Pek çok özelliğe sahip olan bu uygulamada ön plana çıkmak isteyen kişilerin gönderilerinin beğeni ve retweete sahip olması gerekmektedir. Bu bağlamda twitter takipçi satın al hizmetlerinin çok önemli olduğunu ifade etmek çok önemlidir.


Daha fazla oku

Youtube Abone Satın Al

Bilindiği üzere özellikle son dönemlerde pek çok insan, youtube üzerinden yayın yapmakta ve bu yayınlar ile kazanç elde etmektedir. “Youtuber” olarak adlandırılan bu kişiler, sahip olduğu aboneler ile birlikte kazançlarını da arttırmaktadır. Bu bağlamda youtube abonelerinin oldukça önemli olduğunu ifade etmek gerekmektedir.Daha fazla oku